הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב גמל לבני 60 ומעלה
מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 551
גמל לתגמולים תלוי גיל — גיל 60 ומעלה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מיטב גמל לבני 60 ומעלה?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 4.2% · מדד שארפ 1.00.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 6.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 28.8%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 61.8% | 10.3 מיליארד ₪ |
| מניות | 21.9% | 3.7 מיליארד ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 11.8% | 2.0 מיליארד ₪ |
| מזומנים | 2.4% | 392.9 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.5% | 245.8 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.6% | 97.3 מיליון ₪ |
| אחר | <0.05% | 6.9 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 29.0% | 4.8 מיליארד ₪ |
| אג"ח קונצרני | 25.1% | 4.2 מיליארד ₪ |
| קרנות השקעה | 11.8% | 2.0 מיליארד ₪ |
| מניות | 11.4% | 1.9 מיליארד ₪ |
| קרנות סל | 10.1% | 1.7 מיליארד ₪ |
| הלוואות | 4.9% | 813.7 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 3.0% | 496.3 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 2.4% | 392.9 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 1.0% | 167.2 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.6% | 97.3 מיליון ₪ |
| אופציות | 0.4% | 71.6 מיליון ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.2% | 29.6 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 7.1 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 6.9 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 5.0 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
21.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 6.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 28.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
36.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 26.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
13.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 32.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל שקלית 0829 | אג"ח ממשלתי | 5.38% | 895.4 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 5.20% | 865.7 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0229 | אג"ח ממשלתי | 2.82% | 469.5 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 2.20% | 365.9 מיליון ₪ |
| הלוואות עמיתים אמן | הלוואות | 2.01% | 334.7 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 1035 | אג"ח ממשלתי | 1.56% | 259.5 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1028 | אג"ח ממשלתי | 1.20% | 199.8 מיליון ₪ |
| ממשל צמוד 0545 | אג"ח ממשלתי | 1.16% | 192.9 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 61.8% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 21.5% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיקרנות השקעה 11.8% הלוואות 4.9% אג"ח קונצרני 2.6% נגזרים אחרים 1.0%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מיטב גמל לבני 60 ומעלה (המסלול הזה) | מיטב גמל ופנסיה | 0.56% | 9.6% | 28.8% | 16.7 מיליארד ₪ | |
| הראל גמל- ומעלה 60 | הראל פנסיה וגמל | 0.56% | 7.9% | 32.8% | 13.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל תמר לבני 60 ומעלה | כלל פנסיה וגמל | 0.56% | 9.2% | 33.6% | 11.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור תגמולים לבני 60 ומעלה | מור גמל ופנסיה | 0.66% | 8.4% | 31.9% | 10.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם גמל לבני 60 ומעלה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.61% | 7.8% | 29.1% | 9.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל מסלול לגילאי 60 ומעלה | הראל פנסיה וגמל | 0.41% | 11.0% | 51.0% | 7.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל לבני 60 ומעלה | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.63% | 8.2% | 35.6% | 7.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים תגמולים לבני 60 ומעלה | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.45% | 9.1% | 30.7% | 3.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 60 ומעלה | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.49% | 9.1% | 31.1% | 3.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 100 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במיטב גמל לבני 60 ומעלה?
כ-29% מהכסף במיטב גמל לבני 60 ומעלה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 22% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במיטב גמל לבני 60 ומעלה מושקע בחו"ל?
כ-36% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-13% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מיטב גמל לבני 60 ומעלה?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.56% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 9.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 551
- חברה
- מיטב גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.