בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

כלל תמר לבני 60 ומעלה

כלל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 9653

גמל לתגמולים תלוי גיל — גיל 60 ומעלה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע כלל תמר לבני 60 ומעלה?

בקצרה: כלל תמר לבני 60 ומעלה הוא מסלול משולב עם משקל בינוני למניות: כ-34% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-39% לשווקים בחו"ל וכ-13% למטבע זר. כ-51% מושקע באג"ח. כ-31% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 11.5 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של כלל פנסיה וגמל.
33.6%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 32.7% באוגוסט 2026 (-0.9 נק')נמוך מ-68% מסלולי הגמל לתגמולים
39.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 39.7% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')נמוך מ-54% מסלולי הגמל לתגמולים
11.5 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 11.6 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-95% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
13.5%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 13.9% באוגוסט 2026 (+0.4 נק')
3.34%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 97% מרכיב החוב69.1%נכסים סחיריםלא סחיר 30.9%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.56%
מהיתרה, בשנה · 0.09% מההפקדות
נמוך מ-56% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.9%
ממוצע שנתי, 3 שנים
9.2%
ממוצע שנתי, 5 שנים
5.4%

תנודתיות (סטיית תקן) 4.5% · מדד שארפ 0.80.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 11.5 מיליארד ₪ ב־2,483 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 30.9% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח51.2%
מניות23.5%
השקעות אלטרנטיביות15.1%
מזומנים4.9%
נגזרים1.7%
מוצרים מובנים1.5%
קרנות מטבע1.1%
אחר1.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 10.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 33.6%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח51.2%5.9 מיליארד ₪
מניות23.5%2.7 מיליארד ₪
השקעות אלטרנטיביות15.1%1.7 מיליארד ₪
מזומנים4.9%568.9 מיליון ₪
נגזרים1.7%199.5 מיליון ₪
מוצרים מובנים1.5%169.0 מיליון ₪
קרנות מטבע1.1%126.9 מיליון ₪
נדל"ן1.1%121.7 מיליון ₪
סחורות<0.05%1.6 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות15.8%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות7.7%
סך המניות שנקנו בפועל23.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)33.6%

23.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 10.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 33.6%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

39.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 68%
חו"ל 31%
לא מסווג 1.1%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 30.6% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

13.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל65.9%
דולר אמריקאי28.4%
אירו2.3%
ליש"ט1.1%
ין יפני0.4%
אחר0.3%

לפני גידור, 32.4% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים2.1%
נדל"ן מניב בישראל2.0%
מוליכים למחצה1.6%
אנרגיה מתחדשת1.1%
תוכנה ואינטרנט0.8%
ביטחוניות0.8%
בנייה0.8%
פארמה0.7%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל צמודה 0527אג"ח ממשלתי3.55%409.8 מיליון ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי3.52%406.3 מיליון ₪
ממשל צמודה 1131אג"ח ממשלתי2.64%304.5 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי2.39%275.1 מיליון ₪
ממשל שקלית 1152אג"ח ממשלתי1.64%188.7 מיליון ₪
S&P500 EMINI FUT Sep26חוזים עתידיים1.47%169.8 מיליון ₪
ממשל שקלית 0537אג"ח ממשלתי1.44%166.4 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי1.42%164.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (2,483) ←

רכיב החוב — 51.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.34%
כיסוי 97% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.51 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (49% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)41.3%
AA18.3%
AAA11.9%
A11.7%
ללא דירוג9.6%
BBB4.5%
BB ומטה2.8%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 30.9% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.54%
כיסוי 32% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.16 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (23%)

קרנות השקעה 15.1% הלוואות 7.6% מניות 3.0% נגזרים אחרים 1.7%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לכלל תמר לבני 60 ומעלה
כלל תמר לבני 60 ומעלה (המסלול הזה)כלל פנסיה וגמל0.56%9.2%33.6%11.5 מיליארד ₪
מיטב גמל לבני 60 ומעלהמיטב גמל ופנסיה0.56%9.6%28.8%16.7 מיליארד ₪השוואה ←
הראל גמל- ומעלה 60הראל פנסיה וגמל0.56%7.9%32.8%13.5 מיליארד ₪השוואה ←
מור תגמולים לבני 60 ומעלהמור גמל ופנסיה0.66%8.4%31.9%10.3 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם גמל לבני 60 ומעלהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.61%7.8%29.1%9.2 מיליארד ₪השוואה ←
הראל גמל מסלול לגילאי 60 ומעלההראל פנסיה וגמל0.41%11.0%51.0%7.1 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל לבני 60 ומעלהילין לפידות ניהול קופות גמל0.63%8.2%35.6%7.0 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים לבני 60 ומעלהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.45%9.1%30.7%3.4 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 60 ומעלהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.49%9.1%31.1%3.0 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בכלל תמר לבני 60 ומעלה?

כ-34% מהכסף בכלל תמר לבני 60 ומעלה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 23% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בכלל תמר לבני 60 ומעלה מושקע בחו"ל?

כ-39% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-13% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של כלל תמר לבני 60 ומעלה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.56% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 9.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
9653
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.