הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב גמל עוקב מדדי אג"ח
מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 1692
גמל לתגמולים עוקב מדד אג"ח רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מיטב גמל עוקב מדדי אג"ח?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 6.7% · מדד שארפ -0.47.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 7.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 23.3%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 80.5% | 264.6 מיליון ₪ |
| מניות | 16.4% | 53.8 מיליון ₪ |
| מזומנים | 2.2% | 7.1 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.9% | 3.1 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 57.7% | 189.5 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 39.2% | 128.9 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 2.2% | 7.1 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 1.0% | 3.3 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
16.4% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 7.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 23.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
100.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 61.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
97.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
60.4% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| USA Bonds Notes 1.875% 15feb2032 USD | אג"ח ממשלתי | 25.54% | 83.9 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ 617 | אג"ח ממשלתי | 13.70% | 45.0 מיליון ₪ |
| Xtrackers USD High Yield Corporate Bond ETF | קרנות סל | 13.08% | 43.0 מיליון ₪ |
| SPDR Bloomberg Euro Corporate Bond UCITS ETF | קרנות סל | 9.98% | 32.8 מיליון ₪ |
| הראל סל (4D) S 50 | קרנות סל | 9.28% | 30.5 מיליון ₪ |
| קסם iBoxx US Liquid | קרנות סל | 7.15% | 23.5 מיליון ₪ |
| MTF סל (D4) Nasdaq 1 | קרנות סל | 7.08% | 23.3 מיליון ₪ |
| ISHARES USD CORPORATE BOND | קרנות סל | 7.06% | 23.2 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 80.5% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מיטב גמל עוקב מדדי אג"ח (המסלול הזה) | מיטב גמל ופנסיה | 0.61% | 0.5% | 23.3% | 329 מיליון ₪ | |
| מנורה מבטחים תגמולים עוקב מדדי אג"ח | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.57% | 4.6% | 0.0% | 79 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל- עוקב מדדי אג"ח | הראל פנסיה וגמל | 0.43% | — | 0.0% | 52 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור תגמולים עוקב מדדי אג"ח | מור גמל ופנסיה | 0.65% | — | 0.0% | 40 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדדי אג"ח | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.53% | — | 0.0% | 15 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 100 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במיטב גמל עוקב מדדי אג"ח?
כ-23% מהכסף במיטב גמל עוקב מדדי אג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 16% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במיטב גמל עוקב מדדי אג"ח מושקע בחו"ל?
כ-100% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-97% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מיטב גמל עוקב מדדי אג"ח?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.61% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא -3.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 0.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 1692
- חברה
- מיטב גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.