בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל פנסיה מנוף כללי

הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 2177

פנסיה מקיפה כללי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל פנסיה מנוף כללי?

בקצרה: הראל פנסיה מנוף כללי הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-52% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-50% לשווקים בחו"ל וכ-20% למטבע זר. כ-46% מושקע באג"ח, כ-59% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-45% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 10.3 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
52.2%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמיגבוה מ-60% מסלולי הפנסיה המקיפה
50.2%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 50.1% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')גבוה מ-75% מסלולי הפנסיה המקיפה
10.3 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 10.2 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-75% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
19.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 18.4% באוגוסט 2026 (-1.2 נק')
4.02%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 73% מרכיב החוב54.6%נכסים סחיריםלא סחיר 45.4%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.16%
מהיתרה, בשנה · 1.47% מההפקדות
גבוה מ-81% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
7.8%
ממוצע שנתי, 3 שנים
11.9%
ממוצע שנתי, 5 שנים
8.7%

תנודתיות (סטיית תקן) 5.1% · מדד שארפ 1.27.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 10.3 מיליארד ₪ ב־2,594 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 45.4% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח46.2%
מניות35.0%
השקעות אלטרנטיביות11.0%
מזומנים6.8%
נגזרים0.7%
אחר0.1%
נדל"ן0.1%
אחר0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 17.2% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 52.2%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח46.2%4.8 מיליארד ₪
מניות35.0%3.6 מיליארד ₪
השקעות אלטרנטיביות11.0%1.1 מיליארד ₪
מזומנים6.8%699.0 מיליון ₪
נגזרים0.7%68.3 מיליון ₪
אחר0.1%14.7 מיליון ₪
נדל"ן0.1%9.4 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.1%9.1 מיליון ₪
קרנות — סיווג לא זוהה<0.05%1.1 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות26.6%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות8.5%
סך המניות שנקנו בפועל35.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)52.2%

35.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 17.2%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 52.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

50.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 42%
חו"ל 30%
לא מסווג 28%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 30.5% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

27.5% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, זכויות מקרקעין.

מטבעות

19.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל39.7%
דולר אמריקאי25.5%
אירו4.4%
ליש"ט1.0%
ין יפני0.8%
אחר0.4%

לפני גידור, 32.2% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 28.1% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה4.5%
תוכנה ואינטרנט3.3%
בנקים3.2%
נדל"ן מניב בישראל1.7%
פארמה1.6%
ביטחוניות1.4%
נדל"ן ייזום וניהול1.3%
בנייה1.2%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים2.82%291.6 מיליון ₪
מ.ק.מ 617אג"ח ממשלתי1.51%156.2 מיליון ₪
TEVA PHARMACEUTICAL-SP ADRמניות1.15%118.6 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 1033אג"ח ממשלתי1.07%110.7 מיליון ₪
נובהמניות1.06%109.3 מיליון ₪
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים0.94%97.5 מיליון ₪
לאומימניות0.94%96.8 מיליון ₪
פועליםמניות0.91%94.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (2,594) ←

רכיב החוב — 46.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.02%
כיסוי 73% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.95 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (12% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה59.3%
ממשלתי (RF)27.8%
AA4.6%
A3.8%
BB ומטה2.1%
BBB1.2%
ללא דירוג1.2%
AAA0.1%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 45.4% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.76%
כיסוי 42% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.16 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (9%)

אג"ח מיועדות 15.0% אפיק מובטח תשואה 12.4% קרנות השקעה 11.0% הלוואות 3.9%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל פנסיה מנוף כללי
הראל פנסיה מנוף כללי (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.16%11.9%52.2%10.3 מיליארד ₪
מנורה מבטחים פנסיה - כללימנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%13.0%51.4%111.5 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית כללימגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%12.6%50.1%69.7 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה כלליכלל פנסיה וגמל0.14%13.3%53.4%57.3 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל פנסיה מנוף כללי?

כ-52% מהכסף בהראל פנסיה מנוף כללי חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 35% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהראל פנסיה מנוף כללי מושקע בחו"ל?

כ-50% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-20% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה מנוף כללי?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.16% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.8%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
2177
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.