בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

כלל פנסיה כללי

כלל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 2002

פנסיה מקיפה כללי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע כלל פנסיה כללי?

בקצרה: כלל פנסיה כללי הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-53% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-47% לשווקים בחו"ל וכ-20% למטבע זר. כ-39% מושקע באג"ח, כ-72% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-51% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 57.3 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של כלל פנסיה וגמל.
53.4%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 52.5% באוגוסט 2026 (-0.9 נק')גבוה מ-62% מסלולי הפנסיה המקיפה
47.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 47.3% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')גבוה מ-70% מסלולי הפנסיה המקיפה
57.3 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 57.0 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-98% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
19.5%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 19.8% באוגוסט 2026 (+0.3 נק')
4.71%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 64% מרכיב החוב48.7%נכסים סחיריםלא סחיר 51.3%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.14%
מהיתרה, בשנה · 1.52% מההפקדות
נמוך מ-68% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
8.5%
ממוצע שנתי, 3 שנים
13.3%
ממוצע שנתי, 5 שנים
9.3%

תנודתיות (סטיית תקן) 5.3% · מדד שארפ 1.38.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 57.3 מיליארד ₪ ב־2,720 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 51.3% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות41.2%
אג"ח38.7%
השקעות אלטרנטיביות11.7%
מזומנים2.8%
נגזרים2.0%
קרנות מטבע1.7%
מוצרים מובנים1.2%
אחר1.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 12.2% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 53.4%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות41.2%23.6 מיליארד ₪
אג"ח38.7%22.2 מיליארד ₪
השקעות אלטרנטיביות11.7%6.7 מיליארד ₪
מזומנים2.8%1.6 מיליארד ₪
נגזרים2.0%1.1 מיליארד ₪
קרנות מטבע1.7%979.2 מיליון ₪
מוצרים מובנים1.2%710.0 מיליון ₪
נדל"ן1.0%595.4 מיליון ₪
סחורות<0.05%17.7 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות24.2%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות17.0%
סך המניות שנקנו בפועל41.2%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)53.4%

41.2% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 12.2%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 53.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

47.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 34%
חו"ל 37%
לא מסווג 29%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 37.1% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

28.9% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, זכויות מקרקעין.

מטבעות

19.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי33.4%
שקל31.6%
אירו3.1%
ליש"ט1.1%
ין יפני0.8%
אחר0.3%

לפני גידור, 38.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 29.8% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים3.5%
מוליכים למחצה3.1%
נדל"ן מניב בישראל2.0%
אנרגיה מתחדשת1.9%
ביטחוניות1.4%
תוכנה ואינטרנט1.3%
פארמה1.2%
ביטוח1.1%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה12.93%7.4 מיליארד ₪
S&P500 EMINI FUT Sep26חוזים עתידיים3.31%1.9 מיליארד ₪
VANGUARD S&P 500 ETFקרנות סל2.29%1.3 מיליארד ₪
SS SPDR S&P 500 ETF TRUST-USקרנות סל1.99%1.1 מיליארד ₪
NASDAQ 100 E-MINI Sep26חוזים עתידיים1.39%796.5 מיליון ₪
AM CORE MSCI EM SWAP ETF ACCקרנות סל1.15%657.8 מיליון ₪
סיטיבנקמזומנים ושווי מזומנים1.13%645.3 מיליון ₪
פועליםמניות1.11%638.6 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (2,720) ←

רכיב החוב — 38.7% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.71%
כיסוי 64% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.40 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (20% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה72.0%
ללא דירוג7.2%
AA5.9%
A5.8%
AAA3.3%
BBB2.8%
BB ומטה1.8%
ממשלתי (RF)1.2%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 51.3% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.76%
כיסוי 43% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.23 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (9%)

אג"ח מיועדות 15.0% אפיק מובטח תשואה 12.9% קרנות השקעה 11.7% הלוואות 5.1%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לכלל פנסיה כללי
כלל פנסיה כללי (המסלול הזה)כלל פנסיה וגמל0.14%13.3%53.4%57.3 מיליארד ₪
מנורה מבטחים פנסיה - כללימנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%13.0%51.4%111.5 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית כללימגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%12.6%50.1%69.7 מיליארד ₪השוואה ←
הראל - גילעד כלליהראל פנסיה וגמל0.16%11.9%52.3%50.0 מיליארד ₪השוואה ←
הראל פנסיה מנוף כלליהראל פנסיה וגמל0.16%11.9%52.2%10.3 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בכלל פנסיה כללי?

כ-53% מהכסף בכלל פנסיה כללי חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 41% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בכלל פנסיה כללי מושקע בחו"ל?

כ-47% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-20% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של כלל פנסיה כללי?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 8.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 13.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
2002
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.