בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל פנסיה עוקב מדדי אג"ח

הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15278

פנסיה מקיפה עוקב מדד אג"ח רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל פנסיה עוקב מדדי אג"ח?

בקצרה: הראל פנסיה עוקב מדדי אג"ח הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-70% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל וכ-70% למטבע זר. כ-97% מושקע באג"ח, כ-28% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-27% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 74.6 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
0.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-93% מסלולי הפנסיה המקיפה
69.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 70.3% באוגוסט 2026 (+0.7 נק')גבוה מ-82% מסלולי הפנסיה המקיפה
75 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 78 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-82% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
69.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 70.3% באוגוסט 2026 (+0.7 נק')
4.85%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 16% מרכיב החוב72.7%נכסים סחיריםלא סחיר 27.3%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.16%
מהיתרה, בשנה · 1.47% מההפקדות
גבוה מ-81% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
-2.7%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 74.6 מיליון ₪ ב־207 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 27.3% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח97.0%
מזומנים3.3%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח97.0%72.3 מיליון ₪
מזומנים3.3%2.5 מיליון ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

69.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 3.0%
חו"ל 69%
לא מסווג 28%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 69.5% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

27.5% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, כתבי אופציה.

מטבעות

69.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי69.5%
שקל2.9%

69.5% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 27.5% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
SPDR BLOOMBERG SASB US CORPקרנות סל15.10%11.3 מיליון ₪
VANG USDCPBD USDDקרנות סל15.05%11.2 מיליון ₪
ISHARES USD HY CORP USD ACCקרנות סל14.13%10.5 מיליון ₪
X USD HY CORP BOND 1Dקרנות סל14.12%10.5 מיליון ₪
INVESCO US TRES 7-10 YR DISTקרנות סל11.01%8.2 מיליון ₪
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים3.28%2.4 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה0.69%516 אלף ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה0.65%485 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (207) ←

רכיב החוב — 97.0% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.85%
כיסוי 16% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.34 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג71.6%
מגובה מדינה28.4%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 27.3% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.85%
כיסוי 55% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.34 שנים
דירוג ממוצע
—

אג"ח מיועדות 15.1% אפיק מובטח תשואה 12.5%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל פנסיה עוקב מדדי אג"ח
הראל פנסיה עוקב מדדי אג"ח (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.16%—0.0%75 מיליון ₪
מגדל מקפת אישית עוקב מדדי אג"חמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%—0.0%42 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל פנסיה עוקב מדדי אג"ח?

כ-0% מהכסף בהראל פנסיה עוקב מדדי אג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בהראל פנסיה עוקב מדדי אג"ח מושקע בחו"ל?

כ-70% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-70% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה עוקב מדדי אג"ח?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.16% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא -2.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15278
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.