בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הפניקס פנסיה משלימה אג"ח סחיר

הפניקס פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15220

פנסיה כללית אג"ח סחיר רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הפניקס פנסיה משלימה אג"ח סחיר?

בקצרה: הפניקס פנסיה משלימה אג"ח סחיר הוא מסלול סולידי ברובו: כ-20% מהכסף חשוף למניות, כ-9% לשווקים בחו"ל וכ-11% למטבע זר. כ-76% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 4.8 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הפניקס פנסיה וגמל.
20.4%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 20.7% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')נמוך מ-77% מסלולי הפנסיה הכללית
8.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 11.5% באוגוסט 2026 (+2.8 נק')נמוך מ-82% מסלולי הפנסיה הכללית
5 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 5 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-82% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
10.8%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 10.1% באוגוסט 2026 (-0.7 נק')
3.13%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 99% מרכיב החוב
95.4%נכסים סחיריםלא סחיר 4.6%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.13%
מהיתרה, בשנה · 1.28% מההפקדות
נמוך מ-93% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
4.1%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 4.8 מיליון ₪ ב־970 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 4.6% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח76.0%
מניות18.4%
מזומנים4.1%
נגזרים1.4%
אחר0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 2.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 20.4%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח76.0%3.6 מיליון ₪
מניות18.4%884 אלף ₪
מזומנים4.1%195 אלף ₪
נגזרים1.4%69 אלף ₪
אחר0.1%3 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות17.7%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.7%
סך המניות שנקנו בפועל18.4%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)20.4%

18.4% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 2.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 20.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

8.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 93%
חו"ל 6.5%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 6.5% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

10.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל93.2%
דולר אמריקאי6.4%
אירו0.5%
ליש"ט0.0%
ין יפני0.0%

6.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים3.1%
נדל"ן מניב בישראל1.9%
אנרגיה מתחדשת1.5%
בנייה1.3%
מוליכים למחצה1.3%
מכשור רפואי1.1%
ביטחוניות0.9%
ביטוח0.8%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשלתי צמוד 0529אג"ח ממשלתי3.77%181 אלף ₪
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים3.30%158 אלף ₪
ממשל שקלית 0142אג"ח ממשלתי3.15%151 אלף ₪
ממשל צמודה 1033אג"ח ממשלתי2.39%115 אלף ₪
ממשלתי צמוד 1131אג"ח ממשלתי2.36%113 אלף ₪
ממשל שקלי 1152אג"ח ממשלתי2.05%98 אלף ₪
ממשל שקלית 1035אג"ח ממשלתי1.81%87 אלף ₪
ממשל שקלית 335אג"ח ממשלתי1.44%69 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (970) ←

רכיב החוב — 76.0% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.13%
כיסוי 99% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.16 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 64% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)26.2%
AAA22.1%
AA20.9%
A15.1%
ללא דירוג9.7%
BBB3.1%
BB ומטה2.7%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להפניקס פנסיה משלימה אג"ח סחיר
הפניקס פנסיה משלימה אג"ח סחיר (המסלול הזה)הפניקס פנסיה וגמל0.13%—20.4%5 מיליון ₪
כלל פנסיה משלימה אג"ח סחירכלל פנסיה וגמל0.19%—0.1%9 מיליון ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית אג"ח סחירהראל פנסיה וגמל0.15%—0.0%5 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה כללית מתמחים באפיקי השקעה סחירים אג"ח סחירמור גמל ופנסיה0.18%—3.0%2 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהפניקס פנסיה משלימה אג"ח סחיר?

כ-20% מהכסף בהפניקס פנסיה משלימה אג"ח סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 18% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהפניקס פנסיה משלימה אג"ח סחיר מושקע בחו"ל?

כ-9% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-11% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס פנסיה משלימה אג"ח סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.13% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15220
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.