הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הפניקס גמל אג"ח סחיר
הפניקס פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15208
גמל לתגמולים אג"ח סחיר רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הפניקס גמל אג"ח סחיר?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 2.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 21.8%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 74.7% | 104.7 מיליון ₪ |
| מניות | 19.7% | 27.6 מיליון ₪ |
| מזומנים | 3.7% | 5.2 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.8% | 2.5 מיליון ₪ |
| אחר | 0.1% | 88 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 50.9% | 71.3 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 23.5% | 33.0 מיליון ₪ |
| מניות | 18.8% | 26.4 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 3.7% | 5.2 מיליון ₪ |
| אופציות | 1.6% | 2.3 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 1.0% | 1.4 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.2% | 219 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | 0.1% | 145 אלף ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.1% | 131 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | 0.1% | 88 אלף ₪ |
| קרנות נאמנות | <0.05% | 14 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 5 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
19.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 2.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 21.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
9.4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 6.5% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
9.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
6.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשלתי צמוד 0529 | אג"ח ממשלתי | 4.39% | 6.1 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0142 | אג"ח ממשלתי | 3.67% | 5.1 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1033 | אג"ח ממשלתי | 2.78% | 3.9 מיליון ₪ |
| ממשלתי צמוד 1131 | אג"ח ממשלתי | 2.75% | 3.9 מיליון ₪ |
| ממשל שקלי 1152 | אג"ח ממשלתי | 2.38% | 3.3 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 1035 | אג"ח ממשלתי | 2.11% | 3.0 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים | מזומנים ושווי מזומנים | 2.02% | 2.8 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 335 | אג"ח ממשלתי | 1.67% | 2.3 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 74.7% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הפניקס גמל אג"ח סחיר (המסלול הזה) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.58% | — | 21.8% | 140 מיליון ₪ | |
| הראל גמל- אג"ח סחיר | הראל פנסיה וגמל | 0.51% | — | 0.0% | 225 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור תגמולים אג"ח סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.63% | — | 1.7% | 131 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל אג"ח סחיר | מיטב גמל ופנסיה | 0.60% | — | 0.0% | 54 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל תמר אג"ח סחיר | כלל פנסיה וגמל | — | — | 0.1% | 27 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 100 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהפניקס גמל אג"ח סחיר?
כ-22% מהכסף בהפניקס גמל אג"ח סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 20% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהפניקס גמל אג"ח סחיר מושקע בחו"ל?
כ-9% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-9% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס גמל אג"ח סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.58% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15208
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.