הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מנורה מבטחים תגמולים קיימות
מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14351
גמל לתגמולים קיימות (ESG) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מנורה מבטחים תגמולים קיימות?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 95.9% | 1.2 מיליון ₪ |
| מזומנים | 2.3% | 28 אלף ₪ |
| נגזרים | 1.7% | 22 אלף ₪ |
| אחר | <0.05% | 443 ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 95.9% | 1.2 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 2.3% | 28 אלף ₪ |
| נגזרים אחרים | 1.7% | 22 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 443 ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (95.9%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (96.0%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
89.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 81.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
9.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 81.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
8 האחזקות הגדולות
| SHE US SPDR MCSI USA Gender Diversity | קרנות סל | 7.50% | 93 אלף ₪ |
| NFRA US FlexShares STOXX Global Broad | קרנות סל | 7.48% | 92 אלף ₪ |
| PAVE US Global X US Infrastructure | קרנות סל | 7.27% | 90 אלף ₪ |
| TBLU US Tortois Global Water ESG Fund | קרנות סל | 7.18% | 89 אלף ₪ |
| קסם M1CXBLRV ETF | קרנות סל | 7.15% | 88 אלף ₪ |
| MTF סל (4A) אינדקס אנרגיה מתחדשת ישראל | קרנות סל | 6.99% | 86 אלף ₪ |
| KROP US Global X AgTech & Food Innovat | קרנות סל | 6.90% | 85 אלף ₪ |
| TSWE LN VanEck Sustainable World Equal Weight | קרנות סל | 6.83% | 84 אלף ₪ |
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מנורה מבטחים תגמולים קיימות (המסלול הזה) | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.48% | 4.0% | 96.0% | 1 מיליון ₪ | |
| מיטב גמל קיימות | מיטב גמל ופנסיה | 0.55% | — | 98.8% | 440 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל- קיימות | הראל פנסיה וגמל | 0.55% | — | 91.8% | 8 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במנורה מבטחים תגמולים קיימות?
כ-96% מהכסף במנורה מבטחים תגמולים קיימות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במנורה מבטחים תגמולים קיימות מושקע בחו"ל?
כ-90% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-10% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים תגמולים קיימות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.48% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 4.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14351
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.