הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב פנסיה מקיפה מניות
מיטב גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 2105
פנסיה מקיפה מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מיטב פנסיה מקיפה מניות?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 8.1% · מדד שארפ 1.22.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 16.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 70.8%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 53.9% | 3.5 מיליארד ₪ |
| אג"ח | 34.0% | 2.2 מיליארד ₪ |
| מזומנים | 9.4% | 606.4 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.6% | 101.2 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 1.1% | 72.1 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | <0.05% | 2.6 מיליון ₪ |
| אחר | <0.05% | 521 אלף ₪ |
| סחורות | <0.05% | 433 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 27.7% | 1.8 מיליארד ₪ |
| קרנות סל | 24.8% | 1.6 מיליארד ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 17.2% | 1.1 מיליארד ₪ |
| אג"ח מיועדות | 9.5% | 610.4 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 9.4% | 606.4 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 6.5% | 422.4 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 1.4% | 89.0 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 1.1% | 72.1 מיליון ₪ |
| אופציות | 1.1% | 69.9 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 0.8% | 50.4 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.4% | 26.2 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.1% | 5.1 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | <0.05% | 2.6 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 1.9 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 521 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
53.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 16.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 70.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
51.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 33.2% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
26.7% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, מוצרים מובנים.
מטבעות
26.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 35.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 27.1% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 17.20% | 1.1 מיליארד ₪ |
| מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 7.40% | 477.6 מיליון ₪ |
| B 0 11/27/26 | אג"ח ממשלתי | 2.76% | 178.4 מיליון ₪ |
| VANGUARD S&P 50 | קרנות סל | 2.57% | 166.0 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 2.11% | 136.3 מיליון ₪ |
| INVESCO NASDAQ | קרנות סל | 2.00% | 128.9 מיליון ₪ |
| AMUNDI MSCI | קרנות סל | 1.60% | 103.4 מיליון ₪ |
| פועלים | מניות | 1.57% | 101.4 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 34.0% מהמסלול
משקל נמוך במסלול זהפילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 29.6% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאפיק מובטח תשואה 17.2% אג"ח מיועדות 9.5% אופציות 1.1% קרנות השקעה 1.1%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מיטב פנסיה מקיפה מניות (המסלול הזה) | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 16.6% | 70.8% | 6.5 מיליארד ₪ | |
| הפניקס פנסיה מקיפה - מניות | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 17.1% | 71.0% | 22.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת אישית מניות | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 16.9% | 72.4% | 21.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים פנסיה - מסלול מניות | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 17.1% | 73.3% | 20.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה מניות | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 16.1% | 73.4% | 19.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה מניות | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 17.1% | 73.1% | 16.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה מקיפה - מניות | מור גמל ופנסיה | 0.19% | 18.6% | 73.2% | 5.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.15% | 15.7% | 70.4% | 4.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במיטב פנסיה מקיפה מניות?
כ-71% מהכסף במיטב פנסיה מקיפה מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 54% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במיטב פנסיה מקיפה מניות מושקע בחו"ל?
כ-51% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-26% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מיטב פנסיה מקיפה מניות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.11% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 9.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 16.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 2105
- חברה
- מיטב גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.