הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל פנסיה גילאי 50-60
הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 9827
פנסיה מקיפה תלוי גיל — גילאי 50 עד 60 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הראל פנסיה גילאי 50-60?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 5.1% · מדד שארפ 1.23.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 16.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 51.4%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 48.3% | 7.4 מיליארד ₪ |
| מניות | 34.5% | 5.3 מיליארד ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 9.4% | 1.4 מיליארד ₪ |
| מזומנים | 6.8% | 1.0 מיליארד ₪ |
| נגזרים | 0.6% | 89.5 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.3% | 43.6 מיליון ₪ |
| אחר | 0.1% | 12.3 מיליון ₪ |
| נדל"ן | <0.05% | 5.8 מיליון ₪ |
| קרנות — סיווג לא זוהה | <0.05% | 1.7 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 25.9% | 4.0 מיליארד ₪ |
| אג"ח מיועדות | 15.0% | 2.3 מיליארד ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 14.4% | 2.2 מיליארד ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 12.4% | 1.9 מיליארד ₪ |
| קרנות השקעה | 9.4% | 1.4 מיליארד ₪ |
| קרנות סל | 8.0% | 1.2 מיליארד ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 6.8% | 1.0 מיליארד ₪ |
| אג"ח קונצרני | 3.1% | 476.8 מיליון ₪ |
| הלוואות | 2.6% | 403.5 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 1.2% | 182.9 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.6% | 93.1 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.3% | 43.6 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | 0.1% | 19.9 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.1% | 17.2 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | 0.1% | 12.3 מיליון ₪ |
| זכויות מקרקעין | <0.05% | 5.8 מיליון ₪ |
| פיקדונות | <0.05% | 210 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
34.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 16.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 51.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
49.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 29.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
27.4% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, זכויות מקרקעין.
מטבעות
20.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 31.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 28.0% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 2.34% | 356.8 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ 617 | אג"ח ממשלתי | 1.33% | 203.0 מיליון ₪ |
| ממשלתי צמוד 1033 | אג"ח ממשלתי | 1.23% | 188.4 מיליון ₪ |
| TEVA PHARMACEUTICAL-SP ADR | מניות | 1.16% | 177.7 מיליון ₪ |
| נובה | מניות | 1.07% | 163.8 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 0.95% | 145.0 מיליון ₪ |
| פועלים | מניות | 0.92% | 141.2 מיליון ₪ |
| אלביט מערכות | מניות | 0.92% | 141.1 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 48.3% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 41.9% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאג"ח מיועדות 15.0% אפיק מובטח תשואה 12.4% קרנות השקעה 9.4% הלוואות 2.6%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הראל פנסיה גילאי 50-60 (המסלול הזה) | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 11.8% | 51.4% | 15.3 מיליארד ₪ | |
| כלל פנסיה לבני 50-60 | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 13.5% | 51.6% | 21.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים פנסיה - מסלול לבני 50-60 | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 12.8% | 49.6% | 21.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת אישית לבני 50 עד 60 | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 12.4% | 48.6% | 17.7 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה מסלול לבני 50-60 | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 13.6% | 48.2% | 16.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה מקיפה לבני 50 עד 60 | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 13.2% | 47.6% | 14.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מסלול לבני 50-60 | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.15% | 12.6% | 52.1% | 5.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה מקיפה - מסלול לבני 50 עד 60 | מור גמל ופנסיה | 0.19% | 14.0% | 50.7% | 3.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהראל פנסיה גילאי 50-60?
כ-51% מהכסף בהראל פנסיה גילאי 50-60 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 35% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהראל פנסיה גילאי 50-60 מושקע בחו"ל?
כ-49% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-20% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה גילאי 50-60?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.16% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 9827
- חברה
- הראל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.