הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל גמל להשקעה קיימות
הראל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14206
גמל להשקעה קיימות (ESG) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הראל גמל להשקעה קיימות?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 91.9% | 9.3 מיליון ₪ |
| מזומנים | 7.8% | 789 אלף ₪ |
| נגזרים | 0.3% | 26 אלף ₪ |
| אחר | <0.05% | 0 ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 56.9% | 5.7 מיליון ₪ |
| מניות | 35.1% | 3.5 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 7.8% | 789 אלף ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.3% | 26 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 0 ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (91.9%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (92.0%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
93.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 88.9% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
24.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 90.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| VANECK ENVIRONMENTAL SERVICE | קרנות סל | 9.37% | 944 אלף ₪ |
| TORTOISE GLOBAL WATER ESG FU | קרנות סל | 9.30% | 937 אלף ₪ |
| ISH MSCI GLOB SUST DEVE GOAL | קרנות סל | 9.01% | 907 אלף ₪ |
| ISHARES GLOBAL CLEAN ENERGY | קרנות סל | 8.87% | 894 אלף ₪ |
| INVESCO GLOBAL CLEAN ENERGY | קרנות סל | 8.64% | 870 אלף ₪ |
| FIRST TRUST WATER ETF | קרנות סל | 8.60% | 866 אלף ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 6.54% | 659 אלף ₪ |
| HORMEL FOODS CORP | מניות | 5.46% | 550 אלף ₪ |
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הראל גמל להשקעה קיימות (המסלול הזה) | הראל פנסיה וגמל | 0.57% | 1.2% | 92.0% | 10 מיליון ₪ | |
| מיטב גמל להשקעה קיימות | מיטב גמל ופנסיה | 0.60% | 11.6% | 99.2% | 98 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהראל גמל להשקעה קיימות?
כ-92% מהכסף בהראל גמל להשקעה קיימות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף בהראל גמל להשקעה קיימות מושקע בחו"ל?
כ-93% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-24% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הראל גמל להשקעה קיימות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.57% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.3%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 1.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14206
- חברה
- הראל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.