הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל פנסיה קיימות
הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 14200
פנסיה מקיפה קיימות (ESG) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הראל פנסיה קיימות?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 65.9% | 43.3 מיליון ₪ |
| אג"ח | 27.8% | 18.3 מיליון ₪ |
| מזומנים | 6.5% | 4.3 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.2% | 131 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 40.8% | 26.8 מיליון ₪ |
| מניות | 25.1% | 16.5 מיליון ₪ |
| אג"ח מיועדות | 15.2% | 10.0 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 12.6% | 8.3 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 6.5% | 4.3 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.2% | 131 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (65.9%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (66.0%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
66.9% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 63.7% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
27.8% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, כתבי אופציה.
מטבעות
22.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 64.7% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 28.0% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| VANECK ENVIRONMENTAL SERVICE | קרנות סל | 6.72% | 4.4 מיליון ₪ |
| TORTOISE GLOBAL WATER ESG FU | קרנות סל | 6.67% | 4.4 מיליון ₪ |
| ISH MSCI GLOB SUST DEVE GOAL | קרנות סל | 6.46% | 4.2 מיליון ₪ |
| ISHARES GLOBAL CLEAN ENERGY | קרנות סל | 6.37% | 4.2 מיליון ₪ |
| INVESCO GLOBAL CLEAN ENERGY | קרנות סל | 6.20% | 4.1 מיליון ₪ |
| FIRST TRUST WATER ETF | קרנות סל | 6.16% | 4.0 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 5.55% | 3.6 מיליון ₪ |
| HORMEL FOODS CORP | מניות | 3.92% | 2.6 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 27.8% מהמסלול
משקל נמוך במסלול זהפילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 27.6% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאג"ח מיועדות 15.2% אפיק מובטח תשואה 12.6% נגזרים אחרים 0.2%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הראל פנסיה קיימות (המסלול הזה) | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 3.2% | 66.0% | 66 מיליון ₪ | |
| מיטב פנסיה מקיפה קיימות | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 11.0% | 70.0% | 292 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים פנסיה קיימות | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 4.4% | 69.9% | 18 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהראל פנסיה קיימות?
כ-66% מהכסף בהראל פנסיה קיימות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף בהראל פנסיה קיימות מושקע בחו"ל?
כ-67% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-22% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה קיימות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.16% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.4%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 3.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14200
- חברה
- הראל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.