בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל פנסיה כללית קיימות

הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 14194

פנסיה כללית קיימות (ESG) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל פנסיה כללית קיימות?

בקצרה: הראל פנסיה כללית קיימות הוא מסלול מנייתי: כ-92% מהכסף חשוף למניות, כ-93% לשווקים בחו"ל וכ-24% למטבע זר. המסלול מנהל 2.2 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
91.6%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 87.8% באוגוסט 2026 (-3.8 נק')גבוה מ-72% מסלולי הפנסיה הכללית
92.9%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 90.7% באוגוסט 2026 (-2.2 נק')גבוה מ-76% מסלולי הפנסיה הכללית
2 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 3 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-91% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
24.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 21.2% באוגוסט 2026 (-2.8 נק')
99.7%נכסים סחיריםלא סחיר 0.3%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.15%
מהיתרה, בשנה · 1.14% מההפקדות
נמוך מ-66% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
4.9%
ממוצע שנתי, 3 שנים
1.5%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 2.2 מיליון ₪ ב־60 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.3% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות92.0%
מזומנים7.7%
נגזרים0.3%
אחר0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות92.0%2.1 מיליון ₪
מזומנים7.7%173 אלף ₪
נגזרים0.3%6 אלף ₪
אחר<0.05%0 ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות35.1%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות56.9%
סך המניות שנקנו בפועל92.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)91.6%

המניות שנקנו בפועל (92.0%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (91.6%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

92.9% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 11.0%
חו"ל 89%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 89.0% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

24.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי90.3%
שקל9.5%
אירו0.0%
ליש"ט0.0%
פרנק שוויצרי0.0%
אחר0.0%

לפני גידור, 90.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה10.1%
ביוטכנולוגיה9.7%
מזון5.5%
מכשור רפואי4.9%
פארמה4.9%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
VANECK ENVIRONMENTAL SERVICEקרנות סל9.39%210 אלף ₪
TORTOISE GLOBAL WATER ESG FUקרנות סל9.31%209 אלף ₪
ISH MSCI GLOB SUST DEVE GOALקרנות סל9.02%202 אלף ₪
ISHARES GLOBAL CLEAN ENERGYקרנות סל8.89%199 אלף ₪
INVESCO GLOBAL CLEAN ENERGYקרנות סל8.65%194 אלף ₪
FIRST TRUST WATER ETFקרנות סל8.61%193 אלף ₪
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים6.43%144 אלף ₪
HORMEL FOODS CORPמניות5.47%123 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (60) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל פנסיה כללית קיימות
הראל פנסיה כללית קיימות (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.15%1.5%91.6%2 מיליון ₪
מיטב פנסיה כללית קיימותמיטב גמל ופנסיה0.14%13.3%98.8%31 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל פנסיה כללית קיימות?

כ-92% מהכסף בהראל פנסיה כללית קיימות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בהראל פנסיה כללית קיימות מושקע בחו"ל?

כ-93% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-24% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה כללית קיימות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.15% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 1.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14194
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.