הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הפניקס פנסיה מקיפה הלכה
הפניקס פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 9984
פנסיה מקיפה הלכה / שריעה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הפניקס פנסיה מקיפה הלכה?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 5.3% · מדד שארפ 1.32.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 13.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 51.5%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 41.9% | 476.7 מיליון ₪ |
| מניות | 38.1% | 433.7 מיליון ₪ |
| מזומנים | 19.3% | 219.8 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.6% | 7.4 מיליון ₪ |
| אחר | <0.05% | 1 ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 50.8% | 577.5 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 19.3% | 219.8 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 16.1% | 182.6 מיליון ₪ |
| אג"ח מיועדות | 11.1% | 126.4 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 1.9% | 22.1 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.6% | 6.7 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 0.2% | 1.9 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.1% | 690 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 1 ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
38.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 13.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 51.5%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
35.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 16.6% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
27.2% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, כתבי אופציה.
מטבעות
20.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
17.7% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 27.7% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
8 האחזקות הגדולות
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 16.05% | 182.6 מיליון ₪ |
| קסם ETF כשרה ת"א 125 | קרנות סל | 8.47% | 96.3 מיליון ₪ |
| תכלית סל כשרה ת"א 125 | קרנות סל | 8.40% | 95.5 מיליון ₪ |
| SS SPDR MSCI All Country World | קרנות סל | 6.63% | 75.4 מיליון ₪ |
| HSBC MSCI WORLD UCITS ETF | קרנות סל | 6.63% | 75.4 מיליון ₪ |
| MTF סל כשרה ת"א-125 | קרנות סל | 4.90% | 55.8 מיליון ₪ |
| הראל סל כש תלבונד 60 | קרנות סל | 4.32% | 49.1 מיליון ₪ |
| איביאי סל כש תלבונ 60צמוד | קרנות סל | 4.06% | 46.2 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 41.9% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 27.7% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאפיק מובטח תשואה 16.1% אג"ח מיועדות 11.1% נגזרים אחרים 0.6% נכסים אחרים 0.0%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הפניקס פנסיה מקיפה הלכה (המסלול הזה) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 12.6% | 51.5% | 1.1 מיליארד ₪ | |
| הראל פנסיה הלכה | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 12.9% | 56.9% | 5.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת אישית הלכה | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 12.4% | 51.1% | 3.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה מקיפה הלכה | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 12.1% | 46.1% | 1.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה הלכה | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 12.5% | 49.7% | 1.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה הלכה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.15% | 11.8% | 51.8% | 283 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהפניקס פנסיה מקיפה הלכה?
כ-51% מהכסף בהפניקס פנסיה מקיפה הלכה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 38% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהפניקס פנסיה מקיפה הלכה מושקע בחו"ל?
כ-36% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-20% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס פנסיה מקיפה הלכה?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 9984
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.