בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הפניקס גמל להשקעה - גמיש

הפניקס פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7909

גמל להשקעה סוג חשיפה לא מזוהה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הפניקס גמל להשקעה - גמיש?

בקצרה: הפניקס גמל להשקעה - גמיש הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-50% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-101% לשווקים בחו"ל וכ-96% למטבע זר. כ-23% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 78.4 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הפניקס פנסיה וגמל.
49.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 49.5% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')נמוך מ-52% מסלולי הגמל להשקעה
101.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 99.2% באוגוסט 2026 (-2.0 נק')גבוה מ-91% מסלולי הגמל להשקעה
78 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 76 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-61% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
96.1%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 96.3% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')
99.4%נכסים סחיריםלא סחיר 0.6%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.64%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-69% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
1.2%
ממוצע שנתי, 3 שנים
4.9%
ממוצע שנתי, 5 שנים
3.4%

תנודתיות (סטיית תקן) 6.9% · מדד שארפ 0.06.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 78.4 מיליון ₪ ב־99 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.6% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מזומנים55.4%
אג"ח23.0%
מניות21.0%
נגזרים0.6%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 28.7% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 49.7%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מזומנים55.4%43.4 מיליון ₪
אג"ח23.0%18.0 מיליון ₪
מניות21.0%16.5 מיליון ₪
נגזרים0.6%468 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות21.0%
סך המניות שנקנו בפועל21.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)49.7%

21.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 28.7%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 49.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

101.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 54%
חו"ל 46%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 45.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

96.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל50.3%
דולר אמריקאי40.0%
אירו6.7%
ין יפני2.3%
ליש"ט0.0%

49.0% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק מזרחימזומנים ושווי מזומנים10.03%7.9 מיליון ₪
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים8.34%6.5 מיליון ₪
Vanguard Intermediate-Term Treקרנות סל8.34%6.5 מיליון ₪
iShares 7-10 Year Treasury Bonקרנות סל8.15%6.4 מיליון ₪
Amundi Core Nasdaq-100 Swap UCקרנות סל7.63%6.0 מיליון ₪
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים7.40%5.8 מיליון ₪
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים6.85%5.4 מיליון ₪
Invesco STOXX Europe 600 UCITSקרנות סל6.68%5.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (99) ←

רכיב החוב — 23.0% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.63%
כיסוי 2% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.10 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (2% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג98.2%
AA1.8%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהפניקס גמל להשקעה - גמיש?

כ-50% מהכסף בהפניקס גמל להשקעה - גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 21% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהפניקס גמל להשקעה - גמיש מושקע בחו"ל?

כ-101% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-96% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס גמל להשקעה - גמיש?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.64% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 1.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 4.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
7909
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.