נכון ל-30 ביוני 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מגדל גמל להשקעה הלכה מול אלטשולר שחם חיסכון פלוס הלכה
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · אלטשולר שחם גמל ופנסיה · רבעון 2 2026

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל
מגדל גמל להשקעה הלכה · 161 מיליון ₪

אלטשולר שחם גמל ופנסיה
אלטשולר שחם חיסכון פלוס הלכה · 136 מיליון ₪
כמה מהכסף באמת מושקע באותו דבר
מהכסף מושקע באותם ניירות בדיוק
דמיון בחשיפה הכלכלית
המסלולים כמעט אינם חופפים. מדובר בשתי אסטרטגיות השקעה שונות, ולא בשתי גרסאות של אותו דבר.
מדדים מרכזיים והקצאת הנכסים — זה מול זה
| חשיפה למניות (כולל חוזים) | 50.9% | 54.0% |
| חשיפה למט"ח (נטו, אחרי גידור) | 18.5% | 20.3% |
| חשיפה לחו"ל | 35.8% | 45.3% |
| תשואה לפדיון של האג"ח * | 3.09% | 3.37% |
| תשואה לפדיון של הנכסים הלא סחירים * | — | 5.97% |
| דמי ניהול שנתיים מהיתרה | 0.64% | 0.70% |
| תשואה שנתית ממוצעת, 3 שנים | 11.5% | 10.6% |
| תשואה שנתית ממוצעת, 5 שנים | 6.7% | 5.5% |
* שתי השורות חופפות חלקית ואינן מצטברות: "רכיב החוב" (כל האג"ח וההלוואות, סחירים ולא-סחירים) כולל בתוכו גם את הרכיב הלא-סחיר שהוא חוב (למשל הלוואות ואג"ח לא-סחיר), בעוד "רכיב הלא סחיר" כולל גם נכסים לא-סחירים שאינם חוב כלל (כמו נדל"ן), ולכן אינו תת-קבוצה של הראשון.
דמי ניהול ותשואה לפי דיווח רשמי לרשות שוק ההון. תשואה היא נתון היסטורי, ובין מסלולים עם חשיפה שונה למניות היא משקפת בעיקר הבדל בסיכון.
לפי סוג חשיפה כלכלית — הרכב מלא
| אג"ח | 46.3% | 55.1% |
| מניות | 50.8% | 34.5% |
| מזומנים | 1.7% | 11.8% |
| השקעות אלטרנטיביות | 0.0% | 3.9% |
| נגזרים | 1.1% | 0.4% |
| מוצרים מובנים | 0.0% | 0.2% |
| נדל"ן | 0.0% | 0.0% |
| קרנות — סיווג לא זוהה | 0.0% | 0.0% |
| אחר | 0.0% | -5.9% |
ההבדלים המובהקים
5 מדדים מתוך 8| מח"מ של האג"ח | 8.08 שנים | 5.65 שנים | 2.43 שנים |
| מזומנים ושווי מזומנים | 1.7% | 11.8% | 10.1 נקודות |
| חשיפה לחו"ל | 35.8% | 45.3% | 9.4 נקודות |
| אג"ח | 46.3% | 55.1% | 8.8 נקודות |
| חשיפה למניות | 50.9% | 54.0% | 3.1 נקודות |
אחזקות משותפות מול ייחודיות
עשר הגדולות בכל קבוצהמשותף — האחזקות הגדולות
| איביאי סל כש תא 125 | 7.08% | 1.15% |
| ממשל שקלית 0142 | 0.93% | 7.13% |
| ממשל שקלית 1152 | 1.04% | 6.94% |
| הראל סל כש תא 125 | 5.67% | 0.80% |
| תכלית סל כש תא 125 | 5.32% | 1.12% |
| ממשל צמודה 1033 | 0.58% | 5.41% |
| ממשל שקלית 0537 | 1.10% | 3.59% |
| ממשל צמודה 1028 | 1.34% | 1.73% |
| LYXOR CORE EURSTX 600 DR | 1.64% | 0.76% |
| ממשל צמודה 1131 | 1.08% | 0.70% |
מוחזק רק במגדל גמל להשקעה הלכה
| SOURCE S&P 500 UCITS ETF | 6.24% |
| AM S&P 500 II ETF ACC | 5.70% |
| קסם ETF כשרה תא 125 | 4.94% |
| הראל סל כש תלבונד 60 | 4.52% |
| איביאי סל כש תלבונד 60 | 4.31% |
| תכלית כשרה תל בונד 60 | 4.06% |
| ISHARES S&P500 SWAP UCITS | 3.78% |
| הראל סל כש תלבונד שקלי | 3.12% |
| AMUNDI MSCI EM MKT 2 | 2.93% |
| תכלית סל כש תלבונד שקלי | 2.86% |
מוחזק רק באלטשולר שחם חיסכון פלוס הלכה
| פועלים | 2.01% |
| לאומי | 1.74% |
| Taiwan Semiconductor Manufactu | 1.39% |
| MTF סל כשרה תא-125 | 1.20% |
| דיסקונט א | 0.99% |
| B 10/22/2026 | 0.82% |
| Apple Inc | 0.79% |
| Alphabet Inc | 0.78% |
| NVIDIA Corp | 0.78% |
| Amazon.com Inc | 0.78% |
ניירות משותפים שבהם המשקל שונה מהותית
| ממשל שקלית 0142 | 0.93% | 7.13% | 6.20% |
| איביאי סל כש תא 125 | 7.08% | 1.15% | 5.93% |
| ממשל שקלית 1152 | 1.04% | 6.94% | 5.89% |
| הראל סל כש תא 125 | 5.67% | 0.80% | 4.87% |
| ממשל צמודה 1033 | 0.58% | 5.41% | 4.84% |
| תכלית סל כש תא 125 | 5.32% | 1.12% | 4.20% |
| ממשל שקלית 0537 | 1.10% | 3.59% | 2.49% |
| MTF סל כש תל בונד 60 | 1.21% | 0.03% | 1.18% |
| LYXOR CORE EURSTX 600 DR | 1.64% | 0.76% | 0.88% |
| ממשל צמודה 0529 | 1.04% | 0.27% | 0.77% |
מדדים שבהם אין פער מובהק (3)
| חשיפה למט"ח | 18.5% | 20.3% |
| נכסים סחירים | 98.9% | 100.0% |
| תשואה לפדיון של האג"ח | 3.09% | 3.37% |
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.