נכון ל-30 ביוני 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מול הראל גמל להשקעה- עוקב מדדים- אג"ח מדדים (עד 25% מניות)
מנורה מבטחים פנסיה וגמל · הראל פנסיה וגמל · רבעון 2 2026

מנורה מבטחים פנסיה וגמל
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) · 65 מיליון ₪

הראל פנסיה וגמל
הראל גמל להשקעה- עוקב מדדים- אג"ח מדדים (עד 25% מניות) · 28 מיליון ₪
כמה מהכסף באמת מושקע באותו דבר
מהכסף מושקע באותם ניירות בדיוק
דמיון בחשיפה הכלכלית
רוב הניירות שונים, אבל ההרכב הכלכלי כמעט זהה: אותם סוגי נכסים, בחשיפה דומה למניות, לחו"ל ולמט"ח. ההבדל הוא בבחירת הניירות ובדרך ההחזקה (למשל תעודות סל על מדד מול החזקה ישירה באג"ח או במניות), ולא באסטרטגיית ההשקעה.
מדדים מרכזיים והקצאת הנכסים — זה מול זה
| חשיפה למניות (כולל חוזים) | 23.0% | 22.6% |
| חשיפה למט"ח (נטו, אחרי גידור) | 18.1% | 10.3% |
| חשיפה לחו"ל | 22.6% | 18.2% |
| דמי ניהול שנתיים מהיתרה | 0.60% | 0.56% |
| תשואה שנתית ממוצעת, 3 שנים | 7.5% | — |
| תשואה שנתית ממוצעת, 5 שנים | 4.1% | — |
דמי ניהול ותשואה לפי דיווח רשמי לרשות שוק ההון. תשואה היא נתון היסטורי, ובין מסלולים עם חשיפה שונה למניות היא משקפת בעיקר הבדל בסיכון.
לפי סוג חשיפה כלכלית — הרכב מלא
| אג"ח | 76.7% | 75.9% |
| מניות | 23.0% | 22.6% |
| מזומנים | 0.2% | 1.5% |
| השקעות אלטרנטיביות | 0.0% | 0.0% |
| נדל"ן | 0.0% | 0.0% |
| קרנות — סיווג לא זוהה | 0.0% | 0.0% |
| נגזרים | 0.0% | 0.0% |
| אחר | 0.0% | 0.0% |
| מוצרים מובנים | 0.0% | 0.0% |
ההבדלים המובהקים
2 מדדים מתוך 8| חשיפה למט"ח | 18.1% | 10.3% | 7.8 נקודות |
| חשיפה לחו"ל | 22.6% | 18.2% | 4.3 נקודות |
אחזקות משותפות מול ייחודיות
עשר הגדולות בכל קבוצהמשותף — האחזקות הגדולות
| מור סל תל בונד מאגר | 7.71% | 17.90% |
| תכלית סל תלבונד מאגר | 7.38% | 14.55% |
מוחזק רק במנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
| תכלית סל מדורג פיזור רחב | 7.79% |
| קסם ETF אינ מד שק מ5 קב | 7.73% |
| אי.בי.אי. מחקה (00) אינדקס A-AA מנגנון מרווח | 7.68% |
| איישרס.חוץ CORP BONDS USD | 7.39% |
| MTF סל תל בונד-מאגר | 7.02% |
| הראל סל תל בונד מאגר | 6.94% |
| קסם ETF אינ מד צמ מ5 קב | 5.77% |
| אי.בי.אי. מחקה (00) אינדקס אג"ח במרווח גבוה | 5.66% |
| אי.בי.אי. מחקה (00) אינדקס A תקרת מנפיק | 5.65% |
| הראל סל אינ ישר 100משקל ש | 3.01% |
מוחזק רק בהראל גמל להשקעה- עוקב מדדים- אג"ח מדדים (עד 25% מניות)
| מגדל MTF סל תל גוב-שקלי 5+ | 10.44% |
| מגדל MTF סל תל גוב – כללי | 8.28% |
| קסם סל אגח ממשלתי כללי | 5.36% |
| קסם ETF תל גוב-צמודות | 5.28% |
| קסם תל בונד מאגר | 5.15% |
| מור סל S&P500 | 5.07% |
| קסם ETF שקליות ריבית קבועה ממשלתיות | 4.10% |
| אי בי אי סל MSCI AC World | 3.66% |
| מגדל MTF סל ת"א 125 | 2.93% |
| תכלית סל MSCI AC World מנוטרלת מט"ח | 2.82% |
ניירות משותפים שבהם המשקל שונה מהותית
| מור סל תל בונד מאגר | 7.71% | 17.90% | 10.19% |
| תכלית סל תלבונד מאגר | 7.38% | 14.55% | 7.17% |
מדדים שבהם אין פער מובהק (4)
| חשיפה למניות | 23.0% | 22.6% |
| אג"ח | 76.7% | 75.9% |
| נכסים סחירים | 100.0% | 100.0% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 0.2% | 1.5% |
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.