נכון ל-30 ביוני 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב גמל להשקעה משולב סחיר מול מור גמל להשקעה - משולב סחיר
מיטב גמל ופנסיה · מור גמל ופנסיה · רבעון 2 2026
15%חפיפה בניירות
69%דמיון בחשיפה
7הבדלים מובהקים

מיטב גמל ופנסיה
מיטב גמל להשקעה משולב סחיר · 879 מיליון ₪

מור גמל ופנסיה
מור גמל להשקעה - משולב סחיר · 264 מיליון ₪
כמה מהכסף באמת מושקע באותו דבר
15%
מהכסף מושקע באותם ניירות בדיוק
69%
דמיון בחשיפה הכלכלית
המסלולים כמעט אינם חופפים. מדובר בשתי אסטרטגיות השקעה שונות, ולא בשתי גרסאות של אותו דבר.
חפיפה ברמת נייר ערך בודד (ISIN): 11.1%. 79 ניירות מוחזקים בשני המסלולים.
דמיון בחשיפה הכלכלית: 69.0%. כמה מהכסף בשני המסלולים מושקע באותם סוגי נכסים (מניות, אג"ח, מזומן וכו'), גם כשהניירות עצמם שונים.
פקדונות ואג"ח שקלי לטווח קצר (מח"מ עד שנה): 4.2% בשני הצדדים, נספרים כאן כזהים כלכלית בלי קשר לזהות הנייר הספציפי: פקדון בבנק אחד ומק"מ אצל חברה אחרת נותנים בפועל תשואה דומה על אותו טווח.
מדדים מרכזיים והקצאת הנכסים — זה מול זה
| חשיפה למניות (כולל חוזים) | 99.3% | 48.1% |
| חשיפה למט"ח (נטו, אחרי גידור) | 6.5% | 15.3% |
| חשיפה לחו"ל | 1.6% | 34.4% |
| תשואה לפדיון של האג"ח * | 2.87% | 3.67% |
| דמי ניהול שנתיים מהיתרה | 0.58% | 0.69% |
דמי ניהול ותשואה לפי דיווח רשמי לרשות שוק ההון. תשואה היא נתון היסטורי, ובין מסלולים עם חשיפה שונה למניות היא משקפת בעיקר הבדל בסיכון.
לפי סוג חשיפה כלכלית — הרכב מלא
| מניות | 71.3% | 22.3% |
| אג"ח | 23.2% | 59.0% |
| מזומנים | 3.5% | 18.9% |
| נגזרים | 2.1% | -0.1% |
| השקעות אלטרנטיביות | 0.0% | 0.0% |
| נדל"ן | 0.0% | 0.0% |
| קרנות — סיווג לא זוהה | 0.0% | 0.0% |
| אחר | 0.0% | -0.1% |
| מוצרים מובנים | 0.0% | 0.0% |
דירוג אשראי ממוצע של האג"ח: מיטב גמל להשקעה משולב סחיר — · מור גמל להשקעה - משולב סחיר AA-
ההבדלים המובהקים
7 מדדים מתוך 8| מח"מ של האג"ח | 0.66 שנים | 3.76 שנים | 3.10 שנים |
| חשיפה למניות | 99.3% | 48.1% | 51.2 נקודות |
| אג"ח | 23.2% | 59.0% | 35.8 נקודות |
| חשיפה לחו"ל | 1.6% | 34.4% | 32.8 נקודות |
| מזומנים ושווי מזומנים | 3.5% | 18.9% | 15.4 נקודות |
| חשיפה למט"ח | 6.5% | 15.3% | 8.8 נקודות |
| תשואה לפדיון של האג"ח | 2.87% | 3.67% | 0.80 נקודות |
מח"מ של האג"ח: מיטב גמל להשקעה משולב סחיר 0.66 שנים, מור גמל להשקעה - משולב סחיר 3.76 שנים. המח"מ הארוך יותר של מור גמל להשקעה - משולב סחיר אומר שרכיב החוב שלו רגיש יותר לשינויי ריבית: אם הריבית תרד הוא ירוויח יותר, ואם תעלה הוא ייפגע יותר.
חשיפה למניות: מיטב גמל להשקעה משולב סחיר 99.3%, מור גמל להשקעה - משולב סחיר 48.1%. מסלול עם חשיפה מנייתית גבוהה יותר צפוי לנוע חזק יותר לשני הכיוונים. בתקופה של עליות בשוק המניות מיטב גמל להשקעה משולב סחיר צפוי להניב יותר; בתקופה של ירידות מור גמל להשקעה - משולב סחיר צפוי לרדת פחות.
אג"ח: מיטב גמל להשקעה משולב סחיר 23.2%, מור גמל להשקעה - משולב סחיר 59.0%. מור גמל להשקעה - משולב סחיר מוטה יותר לחוב, וזה אכן מתבטא בפחות חשיפה בפועל לשוק המניות: 48.1% חשיפה במונחי דלתא, לעומת 99.3% אצל מיטב גמל להשקעה משולב סחיר.
חשיפה לחו"ל: מיטב גמל להשקעה משולב סחיר 1.6%, מור גמל להשקעה - משולב סחיר 34.4%. מור גמל להשקעה - משולב סחיר תלוי יותר בשווקים בחו"ל, ומיטב גמל להשקעה משולב סחיר תלוי יותר בכלכלה הישראלית. אין כאן עדיפות מובנית, זו שאלה של היכן מרוכז שאר ההון של החוסך.
מזומנים ושווי מזומנים: מיטב גמל להשקעה משולב סחיר 3.5%, מור גמל להשקעה - משולב סחיר 18.9%. מור גמל להשקעה - משולב סחיר מחזיק יותר מזומן, וזה אכן מתבטא בפחות חשיפה בפועל לשוק המניות: 48.1% חשיפה במונחי דלתא, לעומת 99.3% אצל מיטב גמל להשקעה משולב סחיר.
חשיפה למט"ח: מיטב גמל להשקעה משולב סחיר 6.5%, מור גמל להשקעה - משולב סחיר 15.3%. אם השקל ייחלש מול המטבעות הזרים, מור גמל להשקעה - משולב סחיר ירוויח יותר מהפרש השער. אם השקל יתחזק, מיטב גמל להשקעה משולב סחיר יהיה מוגן יותר.
תשואה לפדיון של האג"ח: מיטב גמל להשקעה משולב סחיר 2.87%, מור גמל להשקעה - משולב סחיר 3.67%. רכיב החוב של מור גמל להשקעה - משולב סחיר צפוי להניב תשואה שנתית גבוהה יותר אם האג"ח יוחזקו עד הפדיון. תשואה גבוהה יותר מגיעה בדרך כלל עם סיכון אשראי או מח"מ גבוה יותר, ראה את שורות הדירוג והמח"מ.
אחזקות משותפות מול ייחודיות
עשר הגדולות בכל קבוצהמשותף — האחזקות הגדולות
| לאומי | 3.89% | 0.91% |
| פועלים | 2.90% | 0.83% |
| אנלייט אנרגיה | 1.45% | 0.43% |
| דיסקונט א | 1.32% | 0.39% |
| אלביט מערכות | 1.34% | 0.34% |
| או פי סי אנרגיה | 0.97% | 0.63% |
| טאואר | 1.45% | 0.08% |
| טבע | 1.30% | 0.08% |
| מזרחי טפחות | 0.87% | 0.35% |
| הראל השקעות | 0.62% | 0.54% |
מוחזק רק במיטב גמל להשקעה משולב סחיר
| הראל סל (4A) תא 125 | 6.93% |
| קסם 4A) ETF) תא 125 | 6.45% |
| אי.בי.אי סל (A4) תא | 6.04% |
| מגדל ETF (A4) תא 125 | 5.39% |
| מור סל (4A) תא-125 | 5.04% |
| מגדל MTF (A4) תא מני | 1.14% |
| הראל סל (4A) תא 90 | 0.91% |
| TEVA PHARMA | 0.64% |
| קסם A4)ETF)תא 90 | 0.51% |
| MTF סל (4A) תא 90 | 0.46% |
מוחזק רק במור גמל להשקעה - משולב סחיר
| ממשל שקלית 0927 | 2.29% |
| ממשל צמודה 0529 | 2.29% |
| ממשל שקלית 0335 | 2.28% |
| ממשל צמודה 1028 | 2.27% |
| ממשל שקלית 0229 | 1.51% |
| ממשל שקלית 1035 | 1.51% |
| ממשל שקלית 0432 | 1.34% |
| פועלים אגח 204 | 1.06% |
| ממשל שקלית 0928 | 0.93% |
| לייטסטון אגח ו | 0.88% |
ניירות משותפים שבהם המשקל שונה מהותית
| לאומי | 3.89% | 0.91% | 2.99% |
| פועלים | 2.90% | 0.83% | 2.07% |
| טאואר | 1.45% | 0.08% | 1.37% |
| טבע | 1.30% | 0.08% | 1.22% |
| אנלייט אנרגיה | 1.45% | 0.43% | 1.01% |
| אלביט מערכות | 1.34% | 0.34% | 1.00% |
| דיסקונט א | 1.32% | 0.39% | 0.93% |
| מגה אור | 0.89% | 0.09% | 0.80% |
| נובה | 0.90% | 0.16% | 0.74% |
| מבנה | 0.71% | 0.04% | 0.67% |
מדדים שבהם אין פער מובהק (1)
| נכסים סחירים | 97.9% | 100.0% |
ההשוואה מציגה נתוני הרכב נכסים בלבד. היא אינה ייעוץ, אינה שיווק פנסיוני ואינה קובעת שמסלול אחד עדיף על משנהו.
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.