נכון ל-30 ביוני 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל גמל להשקעה כללי מול מור גמל להשקעה- כללי
הראל פנסיה וגמל · מור גמל ופנסיה · רבעון 2 2026

הראל פנסיה וגמל
הראל גמל להשקעה כללי · 6.2 מיליארד ₪

מור גמל ופנסיה
מור גמל להשקעה- כללי · 5.9 מיליארד ₪
כמה מהכסף באמת מושקע באותו דבר
מהכסף מושקע באותם ניירות בדיוק
דמיון בחשיפה הכלכלית
המסלולים כמעט אינם חופפים. מדובר בשתי אסטרטגיות השקעה שונות, ולא בשתי גרסאות של אותו דבר.
מדדים מרכזיים והקצאת הנכסים — זה מול זה
| חשיפה למניות (כולל חוזים) | 49.0% | 51.6% |
| חשיפה למט"ח (נטו, אחרי גידור) | 19.6% | 19.3% |
| חשיפה לחו"ל | 39.0% | 48.4% |
| תשואה לפדיון של האג"ח * | 3.72% | 3.25% |
| תשואה לפדיון של הנכסים הלא סחירים * | 4.49% | 2.74% |
| דמי ניהול שנתיים מהיתרה | 0.55% | 0.72% |
| תשואה שנתית ממוצעת, 3 שנים | 13.2% | 12.4% |
| תשואה שנתית ממוצעת, 5 שנים | 8.3% | 8.0% |
* שתי השורות חופפות חלקית ואינן מצטברות: "רכיב החוב" (כל האג"ח וההלוואות, סחירים ולא-סחירים) כולל בתוכו גם את הרכיב הלא-סחיר שהוא חוב (למשל הלוואות ואג"ח לא-סחיר), בעוד "רכיב הלא סחיר" כולל גם נכסים לא-סחירים שאינם חוב כלל (כמו נדל"ן), ולכן אינו תת-קבוצה של הראשון.
דמי ניהול ותשואה לפי דיווח רשמי לרשות שוק ההון. תשואה היא נתון היסטורי, ובין מסלולים עם חשיפה שונה למניות היא משקפת בעיקר הבדל בסיכון.
לפי סוג חשיפה כלכלית — הרכב מלא
| אג"ח | 44.6% | 55.4% |
| מניות | 44.3% | 21.9% |
| מזומנים | 6.1% | 13.9% |
| השקעות אלטרנטיביות | 4.3% | 7.4% |
| נגזרים | 0.0% | 0.8% |
| נדל"ן | 0.0% | 0.8% |
| אחר | 0.4% | -0.5% |
| מוצרים מובנים | 0.3% | 0.3% |
דירוג אשראי ממוצע של האג"ח: הראל גמל להשקעה כללי A+ · מור גמל להשקעה- כללי —
ההבדלים המובהקים
6 מדדים מתוך 8| מח"מ של האג"ח | 5.37 שנים | 3.35 שנים | 2.02 שנים |
| נכסים סחירים | 90.6% | 78.6% | 12.0 נקודות |
| אג"ח | 44.6% | 55.4% | 10.9 נקודות |
| חשיפה לחו"ל | 39.0% | 48.4% | 9.4 נקודות |
| מזומנים ושווי מזומנים | 6.1% | 13.9% | 7.8 נקודות |
| תשואה לפדיון של האג"ח | 3.72% | 3.25% | 0.47 נקודות |
אחזקות משותפות מול ייחודיות
עשר הגדולות בכל קבוצהמשותף — האחזקות הגדולות
| לאומי | 2.09% | 1.78% |
| ממשלתי שקלי 0335 | 1.56% | 2.18% |
| פועלים | 1.75% | 1.43% |
| ממשלתי שקלי 0432 | 1.79% | 1.14% |
| ממשלתי צמוד 1131 | 1.93% | 0.11% |
| ממשל שקלית 0927 | 0.00% | 1.68% |
| טבע | 0.95% | 0.44% |
| הפניקס | 0.75% | 0.64% |
| ממשל צמודה 0431 | 0.93% | 0.31% |
| אלביט מערכות | 0.66% | 0.47% |
מוחזק רק בהראל גמל להשקעה כללי
| ממשל שקלית 0347 | 2.20% |
| מור סל S&P500 | 2.06% |
| מגדל MTF סל STOXX Europe 600 מנוטרלת מטח | 1.70% |
| 1129993146 | 1.57% |
| תכלית סל S&P 500 | 1.55% |
| קסם סל STOXX Europe 600 | 1.28% |
| אי בי אי סל S&P 500 | 1.01% |
| אי בי אי סל S&P 500 מנוטרלת מט"ח | 0.86% |
| ילין לפידות סל Nasdaq 100 מנוטרלת מטח | 0.83% |
| מגדל סל S&P 500 מנוטרלת מט"ח | 0.78% |
מוחזק רק במור גמל להשקעה- כללי
| ממשל צמודה 0529 | 3.43% |
| ממשל צמודה 1028 | 2.91% |
| ממשל שקלית 0229 | 1.69% |
| ממשל שקלית 0928 | 0.80% |
| SCSp Infrastructure AI EQ- גמל | 0.66% |
| ISRAEL 5.625 2/35 | 0.54% |
| דוראל אנרגיה | 0.52% |
| B 0 07/26 | 0.50% |
| הלוואה 75 | 0.49% |
| Henderson Park North America R | 0.47% |
ניירות משותפים שבהם המשקל שונה מהותית
| ממשלתי צמוד 1131 | 1.93% | 0.11% | 1.82% |
| ממשל שקלית 0927 | 0.00% | 1.68% | 1.68% |
| ממשלתי צמוד 1033 | 1.04% | 0.07% | 0.97% |
| לאומי התח נד 405 | 0.81% | 0.00% | 0.80% |
| ממשלתי שקלי 1035 | 0.87% | 0.08% | 0.79% |
| HAPOAL 3.255 01/21/32 | 0.87% | 0.14% | 0.73% |
| לאומי התח נד 407 | 0.70% | 0.02% | 0.68% |
| ממשלתי שקלי 0432 | 1.79% | 1.14% | 0.65% |
| דיסקונט | 0.12% | 0.76% | 0.64% |
| טאואר | 0.86% | 0.22% | 0.64% |
מדדים שבהם אין פער מובהק (2)
| חשיפה למניות | 49.0% | 51.6% |
| חשיפה למט"ח | 19.6% | 19.3% |
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.