נכון ל-30 ביוני 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל גמל להשקעה מניות סחיר מול מור גמל להשקעה - מניות סחיר
הראל פנסיה וגמל · מור גמל ופנסיה · רבעון 2 2026

הראל פנסיה וגמל
הראל גמל להשקעה מניות סחיר · 1.4 מיליארד ₪

מור גמל ופנסיה
מור גמל להשקעה - מניות סחיר · 594 מיליון ₪
כמה מהכסף באמת מושקע באותו דבר
מהכסף מושקע באותם ניירות בדיוק
דמיון בחשיפה הכלכלית
המסלולים כמעט אינם חופפים. מדובר בשתי אסטרטגיות השקעה שונות, ולא בשתי גרסאות של אותו דבר.
מדדים מרכזיים והקצאת הנכסים — זה מול זה
| חשיפה למניות (כולל חוזים) | 99.3% | 97.6% |
| חשיפה למט"ח (נטו, אחרי גידור) | 14.9% | 20.0% |
| חשיפה לחו"ל | 18.3% | 63.3% |
| תשואה לפדיון של האג"ח * | — | 3.44% |
| תשואה לפדיון של הנכסים הלא סחירים * | — | 4.80% |
| דמי ניהול שנתיים מהיתרה | 0.54% | 0.67% |
* שתי השורות חופפות חלקית ואינן מצטברות: "רכיב החוב" (כל האג"ח וההלוואות, סחירים ולא-סחירים) כולל בתוכו גם את הרכיב הלא-סחיר שהוא חוב (למשל הלוואות ואג"ח לא-סחיר), בעוד "רכיב הלא סחיר" כולל גם נכסים לא-סחירים שאינם חוב כלל (כמו נדל"ן), ולכן אינו תת-קבוצה של הראשון.
דמי ניהול ותשואה לפי דיווח רשמי לרשות שוק ההון. תשואה היא נתון היסטורי, ובין מסלולים עם חשיפה שונה למניות היא משקפת בעיקר הבדל בסיכון.
לפי סוג חשיפה כלכלית — הרכב מלא
| מניות | 99.6% | 41.1% |
| אג"ח | 0.0% | 43.8% |
| מזומנים | 0.3% | 14.8% |
| נגזרים | 0.0% | 0.4% |
| אחר | 0.0% | -0.1% |
| השקעות אלטרנטיביות | 0.0% | 0.0% |
| נדל"ן | 0.0% | 0.0% |
| קרנות — סיווג לא זוהה | 0.0% | 0.0% |
| מוצרים מובנים | 0.0% | 0.0% |
ההבדלים המובהקים
4 מדדים מתוך 8| חשיפה לחו"ל | 18.3% | 63.3% | 45.0 נקודות |
| אג"ח | 0.0% | 43.8% | 43.8 נקודות |
| מזומנים ושווי מזומנים | 0.3% | 14.8% | 14.5 נקודות |
| חשיפה למט"ח | 14.9% | 20.0% | 5.2 נקודות |
אחזקות משותפות מול ייחודיות
עשר הגדולות בכל קבוצהמשותף — האחזקות הגדולות
| לאומי | 9.63% | 1.62% |
| פועלים | 8.08% | 1.43% |
| טבע | 4.64% | 0.19% |
| טאואר | 4.38% | 0.38% |
| הפניקס | 3.62% | 0.55% |
| נקסט ויז'ן | 3.40% | 0.61% |
| אנלייט אנרגיה | 3.08% | 0.68% |
| אלביט מערכות | 3.15% | 0.37% |
| נובה | 3.21% | 0.24% |
| נאוויטס פטר יהש | 2.91% | 0.42% |
מוחזק רק בהראל גמל להשקעה מניות סחיר
| תורפז | 3.63% |
| מגדל MTF סל ת"א 125 | 1.58% |
| תכלית סל תא 125 | 1.47% |
| משק אנרגיה | 0.94% |
| גילת | 0.81% |
| אי בי אי סל ת"א 125 | 0.79% |
| קווליטאו | 0.76% |
| בריינסוויי | 0.75% |
| סמארט שוטר | 0.66% |
| שטראוס | 0.66% |
מוחזק רק במור גמל להשקעה - מניות סחיר
| ממשל שקלית 0927 | 5.06% |
| B 0 06/27 | 1.99% |
| ממשל משתנה 1130 | 1.44% |
| דיסקונט א | 1.20% |
| ממשל שקלית 0928 | 1.01% |
| קבוצת תדהר | 0.91% |
| ג'נריישן קפיטל | 0.90% |
| הראל השקעות | 0.87% |
| PALO ALTO NETWORKS INC | 0.83% |
| SP500.MTF | 0.73% |
ניירות משותפים שבהם המשקל שונה מהותית
| לאומי | 9.63% | 1.62% | 8.01% |
| פועלים | 8.08% | 1.43% | 6.65% |
| טבע | 4.64% | 0.19% | 4.45% |
| טאואר | 4.38% | 0.38% | 4.00% |
| הפניקס | 3.62% | 0.55% | 3.07% |
| נובה | 3.21% | 0.24% | 2.97% |
| נקסט ויז'ן | 3.40% | 0.61% | 2.79% |
| אלביט מערכות | 3.15% | 0.37% | 2.78% |
| נאוויטס פטר יהש | 2.91% | 0.42% | 2.49% |
| אנלייט אנרגיה | 3.08% | 0.68% | 2.40% |
מדדים שבהם אין פער מובהק (2)
| חשיפה למניות | 99.3% | 97.6% |
| נכסים סחירים | 100.0% | 99.7% |
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.