נכון ל-30 ביוני 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הפניקס גמל להשקעה עוקב מדד S&P500 מול הראל גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500
הפניקס פנסיה וגמל · הראל פנסיה וגמל · רבעון 2 2026

הפניקס פנסיה וגמל
הפניקס גמל להשקעה עוקב מדד S&P500 · 3.3 מיליארד ₪

הראל פנסיה וגמל
הראל גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500 · 2.1 מיליארד ₪
כמה מהכסף באמת מושקע באותו דבר
מהכסף מושקע באותם ניירות בדיוק
דמיון בחשיפה הכלכלית
רוב הניירות שונים, אבל ההרכב הכלכלי כמעט זהה: אותם סוגי נכסים, בחשיפה דומה למניות, לחו"ל ולמט"ח. ההבדל הוא בבחירת הניירות ובדרך ההחזקה (למשל תעודות סל על מדד מול החזקה ישירה באג"ח או במניות), ולא באסטרטגיית ההשקעה.
מדדים מרכזיים והקצאת הנכסים — זה מול זה
| חשיפה למניות (כולל חוזים) | 99.1% | 99.4% |
| חשיפה למט"ח (נטו, אחרי גידור) | 98.9% | 98.4% |
| חשיפה לחו"ל | 114.8% | 107.1% |
| תשואה לפדיון של האג"ח * | 3.80% | 3.43% |
| תשואה לפדיון של הנכסים הלא סחירים * | 5.00% | — |
| דמי ניהול שנתיים מהיתרה | 0.58% | 0.56% |
| תשואה שנתית ממוצעת, 3 שנים | 11.4% | 11.2% |
| תשואה שנתית ממוצעת, 5 שנים | 11.1% | 10.9% |
* שתי השורות חופפות חלקית ואינן מצטברות: "רכיב החוב" (כל האג"ח וההלוואות, סחירים ולא-סחירים) כולל בתוכו גם את הרכיב הלא-סחיר שהוא חוב (למשל הלוואות ואג"ח לא-סחיר), בעוד "רכיב הלא סחיר" כולל גם נכסים לא-סחירים שאינם חוב כלל (כמו נדל"ן), ולכן אינו תת-קבוצה של הראשון.
דמי ניהול ותשואה לפי דיווח רשמי לרשות שוק ההון. תשואה היא נתון היסטורי, ובין מסלולים עם חשיפה שונה למניות היא משקפת בעיקר הבדל בסיכון.
לפי סוג חשיפה כלכלית — הרכב מלא
| מזומנים | 61.2% | 63.8% |
| מניות | 20.4% | 25.2% |
| אג"ח | 13.1% | 10.3% |
| נגזרים | 5.3% | 1.0% |
| השקעות אלטרנטיביות | 0.0% | 0.0% |
| נדל"ן | 0.0% | 0.0% |
| קרנות — סיווג לא זוהה | 0.0% | 0.0% |
| מוצרים מובנים | 0.0% | 0.0% |
| אחר | -0.0% | -0.3% |
דירוג אשראי ממוצע של האג"ח: הפניקס גמל להשקעה עוקב מדד S&P500 AA+ · הראל גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500 —
ההבדלים המובהקים
2 מדדים מתוך 8| חשיפה לחו"ל | 114.8% | 107.1% | 7.7 נקודות |
| תשואה לפדיון של האג"ח | 3.80% | 3.43% | 0.38 נקודות |
אחזקות משותפות מול ייחודיות
עשר הגדולות בכל קבוצהמשותף — האחזקות הגדולות
| תכלית סל SP500 | 1.53% | 9.93% |
| מור סל S&P 500 | 1.01% | 5.29% |
| MTF סל SP500 | 0.80% | 3.75% |
מוחזק רק בהפניקס גמל להשקעה עוקב מדד S&P500
| Amundi Core S&P 500 Swap | 11.16% |
| B 0 18/03/27 | 5.44% |
| הראל סל SP500 | 3.23% |
| B 0 29/10/26 | 2.84% |
| Invesco S&P 500 UCITS ETF | 1.62% |
| B 0 12/24/26 | 1.33% |
| B 0 09/03/26 | 1.31% |
| B 0 10/01/26 | 1.31% |
| iShares S&P 500 Swap UCITS ETF | 0.79% |
| B 0 07/14/26 | 0.78% |
מוחזק רק בהראל גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500
| אי בי אי סל S&P 500 | 3.15% |
| קסם סל S&P 500 | 3.12% |
| ביטחונות CSA לאומי במטבע 20001 | 0.15% |
| בטחונות נגזרים לס דולר דיסקונט | 0.12% |
| MINI S&P FU 09/26 | 0.02% |
| ריבית לקבל בטחונות לא סחיר דולר לאומי | 0.00% |
| בטחונות נגזרים לס דולר מזרחי | -0.07% |
| ביטחונות CSA במטבע 20001 (OTC) לאומי | -0.23% |
| ביטחונות CSA במטבע דולר(OTC) פועלים_x000D_ | -0.23% |
ניירות משותפים שבהם המשקל שונה מהותית
| תכלית סל SP500 | 1.53% | 9.93% | 8.40% |
| מור סל S&P 500 | 1.01% | 5.29% | 4.28% |
| MTF סל SP500 | 0.80% | 3.75% | 2.95% |
מדדים שבהם אין פער מובהק (6)
| חשיפה למניות | 99.1% | 99.4% |
| חשיפה למט"ח | 98.9% | 98.4% |
| אג"ח | 13.1% | 10.3% |
| נכסים סחירים | 94.7% | 99.3% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 61.2% | 63.8% |
| מח"מ של האג"ח | 0.32 שנים | 0.29 שנים |
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.