בקופה מה יש בקופה?
נכון ל-30 ביוני 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אנליסט קופת גמל להשקעה מניות מול הראל גמל להשקעה מניות

אנליסט קופות גמל · הראל פנסיה וגמל · רבעון 2 2026

21%חפיפה בניירות
89%דמיון בחשיפה
4הבדלים מובהקים

אנליסט קופות גמל

אנליסט קופת גמל להשקעה מניות · 6.4 מיליארד ₪

הראל פנסיה וגמל

הראל גמל להשקעה מניות · 6.3 מיליארד ₪

כמה מהכסף באמת מושקע באותו דבר

21%

מהכסף מושקע באותם ניירות בדיוק

89%

דמיון בחשיפה הכלכלית

החפיפה בין המסלולים מוגבלת, רוב הנכסים שונים. ההחזקות של שני המסלולים אינן זהות.

חפיפה ברמת נייר ערך בודד (ISIN): 19.7%. 70 ניירות מוחזקים בשני המסלולים.
דמיון בחשיפה הכלכלית: 89.0%. כמה מהכסף בשני המסלולים מושקע באותם סוגי נכסים (מניות, אג"ח, מזומן וכו'), גם כשהניירות עצמם שונים.
פקדונות ואג"ח שקלי לטווח קצר (מח"מ עד שנה): 1.6% בשני הצדדים, נספרים כאן כזהים כלכלית בלי קשר לזהות הנייר הספציפי: פקדון בבנק אחד ומק"מ אצל חברה אחרת נותנים בפועל תשואה דומה על אותו טווח.

מדדים מרכזיים והקצאת הנכסים — זה מול זה

חשיפה למניות (כולל חוזים)99.7%95.4%
חשיפה למט"ח (נטו, אחרי גידור)28.6%27.5%
חשיפה לחו"ל63.8%62.0%
תשואה לפדיון של האג"ח *3.35%4.07%
תשואה לפדיון של הנכסים הלא סחירים *—4.23%
דמי ניהול שנתיים מהיתרה0.61%0.55%
תשואה שנתית ממוצעת, 3 שנים19.3%23.4%
תשואה שנתית ממוצעת, 5 שנים12.0%14.5%

* שתי השורות חופפות חלקית ואינן מצטברות: "רכיב החוב" (כל האג"ח וההלוואות, סחירים ולא-סחירים) כולל בתוכו גם את הרכיב הלא-סחיר שהוא חוב (למשל הלוואות ואג"ח לא-סחיר), בעוד "רכיב הלא סחיר" כולל גם נכסים לא-סחירים שאינם חוב כלל (כמו נדל"ן), ולכן אינו תת-קבוצה של הראשון.

דמי ניהול ותשואה לפי דיווח רשמי לרשות שוק ההון. תשואה היא נתון היסטורי, ובין מסלולים עם חשיפה שונה למניות היא משקפת בעיקר הבדל בסיכון.

לפי סוג חשיפה כלכלית — הרכב מלא

מניות59.5%88.3%
אג"ח29.5%2.3%
מזומנים11.2%8.3%
השקעות אלטרנטיביות0.0%0.8%
אחר-0.1%0.4%
נדל"ן0.0%0.0%
מוצרים מובנים0.0%0.0%
נגזרים-0.2%-0.1%

ההבדלים המובהקים

4 מדדים מתוך 8
מח"מ של האג"ח0.46 שנים1.22 שנים0.76 שנים
אג"ח29.5%2.3%27.2 נקודות
חשיפה למניות99.7%95.4%4.3 נקודות
תשואה לפדיון של האג"ח3.35%4.07%0.72 נקודות
מח"מ של האג"ח: אנליסט קופת גמל להשקעה מניות 0.46 שנים, הראל גמל להשקעה מניות 1.22 שנים. המח"מ הארוך יותר של הראל גמל להשקעה מניות אומר שרכיב החוב שלו רגיש יותר לשינויי ריבית: אם הריבית תרד הוא ירוויח יותר, ואם תעלה הוא ייפגע יותר.
אג"ח: אנליסט קופת גמל להשקעה מניות 29.5%, הראל גמל להשקעה מניות 2.3%. אנליסט קופת גמל להשקעה מניות מוטה יותר לחוב בדוח האחזקות הישיר, אבל זה לא מתבטא בפועל בפחות חשיפה לשוק: חשיפה למניות במונחי דלתא (כולל נגזרים) היא 99.7% אצל אנליסט קופת גמל להשקעה מניות, קרוב או אף גבוה מ-95.4% אצל הראל גמל להשקעה מניות. סביר שהאג"ח משמש כביטחון (מרג'ין) לחוזים עתידיים או אופציות שמשלימים את החשיפה, בלי שהיא נראית כאן כהחזקה ישירה.
חשיפה למניות: אנליסט קופת גמל להשקעה מניות 99.7%, הראל גמל להשקעה מניות 95.4%. מסלול עם חשיפה מנייתית גבוהה יותר צפוי לנוע חזק יותר לשני הכיוונים. בתקופה של עליות בשוק המניות אנליסט קופת גמל להשקעה מניות צפוי להניב יותר; בתקופה של ירידות הראל גמל להשקעה מניות צפוי לרדת פחות.
תשואה לפדיון של האג"ח: אנליסט קופת גמל להשקעה מניות 3.35%, הראל גמל להשקעה מניות 4.07%. רכיב החוב של הראל גמל להשקעה מניות צפוי להניב תשואה שנתית גבוהה יותר אם האג"ח יוחזקו עד הפדיון. תשואה גבוהה יותר מגיעה בדרך כלל עם סיכון אשראי או מח"מ גבוה יותר, ראה את שורות הדירוג והמח"מ.

אחזקות משותפות מול ייחודיות

עשר הגדולות בכל קבוצה

משותף — האחזקות הגדולות

לאומי2.28%4.40%
פועלים2.29%3.68%
אנלייט אנרגיה2.07%1.28%
טאואר0.97%1.82%
אלביט מערכות1.33%1.39%
טבע0.68%2.01%
הפניקס0.75%1.59%
נובה0.83%1.48%
Spdr s&p 500 etf trust1.98%0.22%
אי.בי.אי. סל (4D)י S&P 5000.00%2.01%

מוחזק רק באנליסט קופת גמל להשקעה מניות

Invesco QQQ trust NAS16.64%
Vanguard S&P 500 etf3.23%
B 11/12/262.54%
תכלית קרן סל תא 1252.00%
Ishares phlx sox semicon1.78%
קסם קרן סל תא 1251.53%
Ishares Msci Asia ex Japn1.48%
INVESCO S&P 500 UCITS ETF1.43%
Ishares core s&p 500 etf1.27%
תכלית סל תא 901.08%

מוחזק רק בהראל גמל להשקעה מניות

מגדל MTF סל STOXX Europe 600 מנוטרלת מטח4.19%
מור סל S&P5002.98%
תכלית סל S&P 5002.45%
קסם סל STOXX Europe 6001.92%
אי בי אי סל S&P 500 מנוטרלת מט"ח1.84%
אי בי אי סל Nasdaq 100 ממ1.81%
GOEH ROZENC RESOUR-C USD1.76%
VANGUARD VALUE ETF1.66%
מגדל סל S&P 500 מנוטרלת מט"ח1.58%
מור סל )4A(י NASDAQ 100 מנוטרל1.55%

ניירות משותפים שבהם המשקל שונה מהותית

לאומי2.28%4.40%2.12%
אי.בי.אי. סל (4D)י S&P 5000.00%2.01%2.01%
Spdr s&p 500 etf trust1.98%0.22%1.76%
תורפז תעשיות0.14%1.58%1.44%
פועלים2.29%3.68%1.40%
טבע0.68%2.01%1.33%
נקסט ויז'ן0.27%1.50%1.23%
אל על0.11%1.01%0.90%
טאואר0.97%1.82%0.85%
הפניקס0.75%1.59%0.84%
מדדים שבהם אין פער מובהק (4)
חשיפה למט"ח28.6%27.5%
חשיפה לחו"ל63.8%62.0%
נכסים סחירים100.0%98.5%
מזומנים ושווי מזומנים11.2%8.3%
ההשוואה מציגה נתוני הרכב נכסים בלבד. היא אינה ייעוץ, אינה שיווק פנסיוני ואינה קובעת שמסלול אחד עדיף על משנהו.

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.